Eleinte csak nemzetközi innovációs menedzsment képzés, tanácsadás, felmérésként hivatkoztak rá a pályázatok, később megjelölték az IMP3rove™ nemzetközi innovációs menedzsment rendszert felmérő és értékelő benchmarkot. Az utóbbi években „CEN/TC 389 „Nemzetközi Innovációs Menedzsment” szabvány rendszerben végzett felmérés”-ként hivatkoznak rá. Voltak pályázatok, amelyekben csak egyszer kellett a felmérést elvégezni, de volt olyan is, amelyben évenként kellett ismételni.
Tudomásunk szerint jelenleg csak az IMP3rove™ rendszer felel meg a CEN/TC 389 „Innováció Menedzsment” szabvány rendszernek.
Bár Magyarországon gyorsan létrejöttek házilag fabrikált felmérő rendszerek, de ezeket senki nem hagyta jóvá, hogy valóban megfelelnének a CEN/TC 389 elő-szabványban foglaltaknak.
Az alábbiakban részletezzük miért:
A CEN/TC 389 (CEN/TS 16555) szabvány szerinti nemzetközi innováció-menedzsment felmérés és az IMP3rove™ rendszer kapcsolata.
Az IMP3rove™ nemzetközi innováció-menedzsment felmérő, értékelő és fejlesztő rendszert a világ egyik legnagyobb tanácsadó cége (A.T. Kearney) és az Európában legtöbb technológiai újítást benyújtó Fraunhofer intézet fejlesztette ki 2007-ben azért, hogy az európai kkv-k növekedési lehetőségeit minél könnyebben kiaknázhassák az innováció által.
- Ekkor kezdődött el az Európai Unióban az innováció-menedzsment szabványosítása.
- Az Európai Szabványügyi hivatal 2007-ben a szabvány alapjául az IMP3rove™ rendszert választotta (CWA 15899 számú dokumentum).
- Az IMP3rove™ rendszer innentől kezdve megfelel a nemzetközi innováció-menedzsment szabványnak, de sokkal több értéket nyújt, mint maga a szabvány.
- 2013-ig CN/TC 389 munkadokumentum számon létezett az „elő-szabvány”.
- 2014 nyarán megjelent magyarul is a szabvány összefoglalója (MSZ CN/TS 16555-1).
- A további, részletező szabványok 16555-2 ….16555-6 2015-ben jelennek meg.
- A legutolsó része a szabványnak 2015 végén jelent meg (16555-7).
- Pályázatok szempontjából a 16555-7 rész a legfontosabb, mert ez írja le egy cég innovációs menedzsment rendszerének felmérési módszertanát.
- 2015-ben megjelent a 16555-7 része is a szabványnak, egyenlőre csak angolul érhető el.
- Előreláthatóan kétféle felmérés lesz elérhető: az egyik az IMP3rove™-nak megfelelő benchmark, a másik csak egy ellenőrző lista lesz.
Fejlesztés haszna:
- Egyes pályázatokban plusz pontokat lehet szerezni.
- Más pályázatokban a pályázat beadásának előfeltétele, a felmérés megléte.
- Cég eladásakor értéknövelő, ha a felmérés jó innovációs képességeket mutat.
- Hitelfelvételkor előnyt jelent.
- A pályázatok irányító hatósága biztosan elfogadja felmérésünket, mint azt már ~100 esetben megtették.
InnoGuide ajánlat:
- Az IMP3rove™ nemzetközi szervezet által minősített és engedélyezett szakember végzi el a felmérést az Önök cégénél.
- Szakértőnk tagja a Magyar Szabványügyi Hivatal innováció-menedzsment szabvány munkacsoportjának és részt vesz az Európai Uniós szabvány kidolgozásában.
- A felmérés alapján a legfrissebb nemzetközi innovációs menedzsment benchmarkot kapják meg, amelyből képet kapnak versenytársaik innovációs képességeiről.
- A felmérés eredményét képzett szakemberek értékelik az EU-s IMP3rove™ szakmódszertan szerint.
- A felmérés eredményének elemzése alapján a innovációs gyakorlatát gyorsíthatja, csökkentheti a kockázatokat, költséget takaríthat meg, növelheti fejlesztései profittartalmát.
Többek közt az alábbi pályázatokban szerepelt eddig a nemzetközi innovációs menedzsment felmérés, tanácsadás:
- Innovációs voucher (GINOP-2.1.4-15 ).
- Innovációs eredmények hasznosításának támogatása mikro-, kis- és középvállalkozások részére (GOP-1.3.1/C; KMOP-1.1.4/B).
- Vállalatok komplex technológiai innovációjának támogatása és Akkreditált klaszter tagvállalatok komplex technológiai innovációjának támogatása (GOP-1.3.1/A; KMOP-1.1.4/A; GOP-1.3.1/B).
- Beszállítói programok (GOP 1.3.1/D; KMOP-1.2.1/B).
- Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása (GOP-1.1.1).
- Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-, kis- és középvállalkozások számára (KMOP-1.2.1/B).
- Innovációs voucher (GINOP-2.1.4-15).